Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Gwen Stefani

29. listopadu 2006 v 12:36 |  životopisy
Gwen o sobě říká, že už od malička v ní byl "ďáblík". Jako malá dostala ob babičky tmavě červenou rtěnku. Nalíčila se jí, a zalíbilo se jí to natolik, že tak začala chodit. Už jako teenager si stále zkoušela nové výstřelky mody ohlendě bary vlasů. Šaty si moc nekuovala, spíše si je šila sama.
První písničku, kterou se naučila, složil její bratr Eric. Byla to potenciální hitovka o ořezávátku Stick In the Hole. Eric jí také přivedl do kapely svého kamaráda- No Doubt (Bez Obav). Gwen bylo tehdy 17let. Rok poté začala chodit s Tony Kanalem, baskytaristou No Doubt. Spolu chodili 7let a po jejich rozchodu napsala Gwen píseň Don´t Speak- velký hit. V roce 1991 podepsali kontrakt s Interscope Records a o rok později vydali svou první desku nazvanou jednoduše No Doubt. Později přišla na svět i CD. To, které vydali v březnu, úspěch nesklidilo ale s podzimním Tragic Kingdom konečně prorazili. Hitovky No Doubt a Just a Girl obletěly světové hitparády.
Kapelu brala jako svoji partu, kam může utéct před problémy ze školy. Gwen byla dyslektik. S mámou prý kvůli učení dost bojovala. A válčila s ní, i když ze školy už dávno odešla. Musela jí slíbit, že se při zpívání písničky Just a Girl vyhne nadávkám, což se jí nepodařilo. Matka s ní pak vydržela nemluvit celý týden. Zřejmě by byla radši, kdyby se splnil Gwenin dětský sen- byt opakem rockové hvězdy- Barbínou. Její otec měl pro její vášeň k muzice větší pochopení. Byl první. kdo jí vzal na koncert jejího velkého idola Prince.
Na střední byla členkou plaveckého týmu.
Skupinu No Doubt založil a pojmenoval (podle jeho oblíbené hlášky) John Spence. Chtěl být profesionální zpěvákem a zárověň se jako jediný úspěchu kapely nedožil. Rok po jejím založení spáchal sebevraždu. Gwen má na něj ale samé dobré vzpomínky.
V roce 1996 se Gwen seznámila s Gavinem Rossdale. O šest let později se vzali. (září 2002)
Další, kdo skupinu po pár letech opustil byl Gwenin bratr Eric. Užil si úspěch Tragic Kingdom a odešel k Simpsonům. Pro oblíbený seriál pracuje jako animátor. Prodej jejich nového alba Return of Satur z roku 2000 nezvýšila ani nová barva Gweniných vlasů. I když jasně růžová na sebe určitě upoutá pozornost.
Na sólovou dráhu měla našlápnuto od roku 2001. kdy se No Doubt definitivně odmlčeli. Nebyla si ale jistá, jak to sama bez kluků zvádne.
Nyní má Gwen zvládnutou sĺovou kariéru s albem Love, Angel, Music, Baby. Dokonce má i svou módní značku L.A.M.B. se kterou sklízí uspěch.
Na Bri Awards 2005 obhájila titul "Nejlepší mezinárodní zpěvačka" (v konkurenci hvězd, jako je Anastacia, Kylie Minogue nebo Alicia Keys.)
- Objevila se v nejnovější reklamě na Pepsi spolu s rapperkou Eve
- Svými hlasivkami podpořila oblasti postižené tsunami- s dalšími umělci nazpívala coververzi songu Tears i Heaven od Erica Claptona.
- Módní značku L.A.M.B. si oblíbili celebrity jako Paris Hilton, Avril Lavinge, Carmen Electra, Pamela Anderson nebo Halle Berry.
- Na NME Awards 2005 vyhrála cenu "Sexiest Woman"
- Je považována za zpěvačku s nejkrásnějšíma nohama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama